فواید سلامتی بخش نوشیدن شیر

شیر از مواد  غذایی اصلی در تغذیه بسیاری از افراد است و می تواند به شکل ساده ویا به همراه بعضی غذاها مانند غلات مصرف ویا در انواع دستورات غذائی وارد شود.  شیر یک ماده غذائی بسیار ارزشمند است که مزایای بیشماری برای سلامتی دارد.این مایع، مواد مغذی (چربی،پروتئین وکربوهیدرات) وریز مغذی هائی همچون ویتامین ها و مواد معدنی را به بدن می رساند.

معروفترین ومهمترین ویژگی شیر میزان کلسیم موجود در آن است که بسیار بالاست. کلسیم  ماده معدنی است که گفته می شود حتی در کاهش تاثیرات سردردهای میگرنی نیز موثر است. کلسیم همچنین در کنترل وزن بسیار مفید است.نوشیدن شیر کم چرب به شخص کمک می کند تا پس از صرف غذا چربی را  بهتربسوزاند.علت این امر کلسیم موجود در شیر است.

اگر شما به دنبال اضافه کردن پروتئین بیشتر به رژیم غذائی خود هستید یک لیوان شیر بنوشید.هر لیوان شیر در حدود 8/1 گرم پروتئین دارد که در ساخت آمینو اسیدهای بدن بسیار ضروری است. بنابراین می توان گفت شیر یک نوشیدنی عالی برای بعد از فعالیتهای ورزشی است.نوشیدن شیر همچنین می تواند به کاهش فشار خون وبه طور کلی سلامت قلب کمک کند واین به دلیل ماده معدنی کمیابی است بنام پتاسیم که به مقدار زیاد در شیر یافت می شود. شیر خطر ابتلاء به سرطان کولون را کاهش می دهد.مصرف یک لیوان شیر در روز می تواند خطر سرطان کولون را 15 درصد کاهش دهد.شیر به خصوص شیر سرد ،به بهبود زخم های دستگاه گوارش کمک می کند.

شیر با فلفل وزرد چوبه به رفع سرفه، آسم وآلرژی کمک می کند. شیر با عسل، باعث تقویت سیستم ایمنی شده ودر مقابله با انواع عفونت ها موثر است. پروتئین، کلسیم و فسفر موجود در شیر مینای دندان را در برابر پوسیدگی ها محافظت کرده، غدد تولید بزاق را تحریک واسید غذاها را خنثی می کند.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به لبنیات و بستنی میهن می باشد.